Canlitvizlemobil.com Logo Canlitvizlemobil.com
Canlı TV

Ülke TV logo Ülke TV ONLINE CANLI TELEVİZYON İZLE

 
 

Televizyon Platformu

Dünyada televizyon yayıncılığı yapan pek çok yeni medya kurulu büyüdü ve ilerlerlemeye devam ediyor. Bu ilerlemeye en büyük örnek televizyon ve medya bölümüdür. Birçok medya grubu kendi kanallarında yayınlamak için haberlere, programlara, dizilere ve çeşitli türde filmlere ev sahipliği yaparak, canlı yayınlar veya bant yayınları ile izleyici kitlesine ulaştırmayı hedeflemektedir.Ülkemizde televizyon ağı günden güne yeni kanalların da oluşması ile geniş bir alanı kapsamaktadır.

Türkiye'de televizyon izleme oranı, diğer ülkelere göre ön sırada yer almaktadır.Teknoloji ve üretimde hızlanmanın ardından, hemen hemen her evde en az bir televizyon bulunması sıradan hale geldi.İnsanlar boş zamanlarında genel olarak televizyon izlemeyi tercih ediyorlar.Ülkemizde birden fazla haber kategorisinde televizyon kanalları bulunmaktadır.Türkiye'de uzun süredir tarafsız olarak haber yayını yapan kanallardan birisi ise Ülke TV'dir. Kanalın sloganından da anlayacağımız gibi "Bu ülkenin haber ve kültür kanalı.." Türkiye'de gerçekleşen gelişmelere ve son dakika haberlerini ön planda tutmaktadır.

Ülke TV Yayın Tarihi

Ülke TV, Dünya Medya Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren haber içerikli televizyon kanalıdır. Ülke TV izle, öncelik olarak Türkiye'de ciddi izlenme kitlesine sahip olmasının dışında kardeş ülke Azerbaycan'da da beğeni ile takip edilen haber kanalıdır.Kanal, Türkiye'nin en genç kurulan haber kanalları arasında yerini almaktadır. 2 Haziran 2008'de kurulması ile 6 yıl boyunca SD yayın ile devam eden Ülke TV, 18 Eylül 2014 tarihinde HD yayın kalitesinde yayın yapmaya devam ediyor.Kanalın Merkezi İstanbul'da bulunmaktadır.Ülke TV yayın yönetmeni koltuğunda Hasan Öztürk bulunmaktadır.Kanal 7 grubu içerisinde haber başlıklarına yer veren Haber 7 kanalının isim değişikliğine gitmesinin ardından Ülke TV kurulmuş oldu.Yenilenen kanal ile birlikte sadece haber temalı yayınlara devam edilmeyip, kültür ve sanat konulu programlara ve tartışma programlarına yer verilerek kanalda içerik kapasitesi arttırılmak istendi.Kanal Türkçe olarak yayın yapmaktadır.

Ülke TV Programları;

Televizyon platformu bünyesinde en dikkat çekici konulardan birisi programlar ve yayın akışıdır.Televizyon kanallarının en büyük takip edilmesinin nedeni izleyiciye sundukları kaliteli programlardan geçer. Ülke TV'de yerini alan birkaç kanalı birlikte inceleyelim. Tarihi içerikleri popüler yapan ve tarihe dair konuları merak uyandıran program, geçmişten günümüze kalan tarihi yapıları ve tarihçeleri bir araya getiriyor. Tarihçi yazar Ahmet Anapalı'nın sunumu ile Tarihte Yürüyen Adam Ülke TV ekranlarında cumartesi akşamları konuk oluyor.Mekânların tarihi, geçmişten günümüze kullanılan sözlerin kökeni ve tarihleri bu programda yerini alıyor.Siyasetçilerden sanatçılara, yazarlardan oyunculara kadar herkesin kendi arafı hakkında konuların konuşulduğu pazar gecelerinin sevilen programı Arafta Sorular , Fadime Özkan'ın sunumu ile Ülke TV canlı izle ekranlarında yerini alıyor.Ülke TV ekranlarında tartışma ve haber programlarının dışında eğlence programlarına da yer veriliyor. Türkiye'nin mahallelerini ve sokaklarını karış karış gezen Harun Şen, ülkemizin birbirinden renkli görüntülerini ekrana getiriyor.Anadolu insanımızın samimiyetini, yörel yemeklerimizin ve kültürümüzün tanıtıldığı En İyisi Gezmek her hafta cumartesi günü Ülke TV'de yerini alıyor.

Ülke TV'de Yer Alan Programlar;
Aktualite: Aslında Ne Oldu, Sıradışı Tarih, Sıradışı, En Sıradışı, Akşam Baskısı, Meksika Sınırı, Konuşacaklarımız Var, Odak Noktası, İnce Fikir, Arafta Sorular

Haber: Ülke’de Erken Gündem, Ülke’de Bu Sabah, Haberler, Öğle Ajansı, Ülke Ana Haber, Dünya’nın Gündemi, Ülke’de Bu Gece, Uluslararası Gündem

Belgesel: Belgesel, Ülke’nin Çocukları, Ülkenin Alınteri

Sağlık: Bilimden Sağlığa, Önce Sağlık

Spor: Spor&Spor

Yaşam: Şoray Uzun Yolda, Gündüz Gece, Dünyayı Geziyorum, En İyisi Gezmek, Tarihte Yürüyen Adam

Ekonomi: Finans Hattı, Yaşayan Ekonomi, Ekonomi Gündemi

Etiketler: ülke tv izle canlı,ülke tv son dakika haber izle,ülke tv donmadan seyret,ülke tv yayın akışı,ülke tv hd izle


Ülke TV FREKANS BİLGİLERİ

Frekans: 12103
Sinyal Oranı: 8333
FEC: 2/3
Polarizasyon: H - Yatay
Uydu: Türksat 4A
Tivibu: 40. Kanal
D-Smart: 49. Kanal
Digiturk: 38. Kanal

Ülke Tv Yayın Akışı
( 08 June Thursday )
00:00 Ülke'de Bu Gece
02:30 Tekrar Programlar
06:00 Ülke'de Erken Gündem
10:00 Ülke'de Bugün
15:00 Öğle Ajansı
16:00 Akşama Doğru
19:00 Haber Servisi
21:00 En Sıra Dışı
Ülke Tv Yayın Akışı
( 09 June Friday )
00:00 Ülke'de Bu Gece
02:30 Tekrar Programlar
06:00 Ülke'de Erken Gündem
10:00 Ülke'de Bugün
12:10 Önce Sağlık
13:00 Öğle Ajansı
16:00 Akşama Doğru
19:00 Haber Servisi
21:00 Akşam Baskısı
Ülke Tv Yayın Akışı
( 10 June Saturday )
Ülke Tv Yayın Akışı
( 11 June Sunday )
Ülke Tv Yayın Akışı
( 12 June Monday )
Ülke Tv Yayın Akışı
( 13 June Tuesday )
Ülke Tv Yayın Akışı
( 14 June Wednesday )