Canlitvizlemobil.com Logo Canlitvizlemobil.com
Canlı TV

TRT EBA TV KANALLARI

Neden Eba TV

TRT EBA TV, 10 Mart 2020 tarihinde COVID-19 pandemisinde Türkiye'de ilk vakaya rastlanması sonucunda, ilk, orta ve lise düzeydeki okulların tatil edilmesiyle uzaktan eğitim platformu oluşturma amacıyla TRT ve MEB işbirliğiyle 19-20 Mart 2020 tarihinde TRT EBA TV İlkokul, TRT EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise şeklinde 3 ayrı kanal olarak test yayınına başlayıp daha sonra 23 Mart 2020'de yayın hayatına başlayan kanallara verilen isimdir. EBA TV Nedir ? Yayın Akışı nasıl olacak ? Frekans Bilgileri nelerdir? Nerelerden izlenebilir?

EBA TV NEDİR?

Eba TV, TRT Eba kanalındaki dersleri takip edebileceğiniz Televizyon ortamıdır. Bu kanallar aracılığıyla güvence altına alınacak tüm dersleri takip edebilir; öğrencilerin anlamadıkları konular noktasında sorular ve konuların çözümlerini eba.gov.tr'den yararlanabilirler. Konuyu kaçırdıklarında, Eba TV üzerinden tekrar izle özelliği ile izleyebilirler.

EBA TV FREKANS BİLGİLERİ

EBA TV 6 farklı türde yayınlar gerçekleştirir: 3 farklı kanal, SD ve HD olmak üzere yayınlara devam etmektedir. Eba TV, TRT bünyesinde yayın yaparak Eba TV İlkokul, Eba TV Ortaokul ve Eba TV Lise olarak yayınlar gerçekleştirir. İnternet imkanı olmayan izleyiciler için, TRT Eba akşamdan sabaha kadar yayın akışını Türksat, Digitürk, Tivibu gibi ortamlarda gösterilmektedir. 

Öğrenciler gün boyunca ekranda olmasına gerek yoktur. Bu Kanallarda, MEB tarafından seçilen alanında uzman öğretmenler türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler gibi derslerden ders vermektedir.